NSKK-Gruppenführer, NSKK-Obergruppenführer

Discussions on all aspects of the NSDAP, the other party organizations and the government. Hosted by Michael Miller & Igor Karpov.
Runar
Member
Posts: 219
Joined: 02 Aug 2004 13:26
Location: Norway

NSKK-Gruppenführer, NSKK-Obergruppenführer

Post by Runar » 14 Jan 2005 18:10

Hello.

Does anyone have a list of persons holding rank of NSKK-Gruppenführer?
Perhaps also persons holding rank of NSKK-Obergruppenführer?

Runar

Andreas Schulz
Member
Posts: 2918
Joined: 28 Jan 2003 02:35
Location: Berlin, Germany

Post by Andreas Schulz » 14 Jan 2005 18:22

NSKK-Obergruppenführer
Kraus, Erwin
Frick, Dr. Wilhelm (rank "Ehrenführer")
Schwarz, Franz Xaver
Sachsen-Coburg, Carl-Eduard v.
Seydel, Joseph
Bürckel, Josef
Offermann, Karl
Schnüll, Herbert
Staedtler, Friedrich Ritter v.
Ohnesorge, Wilhelm
Jürgensen, Heinrich
Sauer, Heinrich
Röver, Carl
Grohé, Josef
Simon, Gustav
Weinrich, Karl
Wagner, Robert
Stürtz, Emil
Höfle, Hermann
Oldenbourg, Hellmuth
Müller, Wilhelm
Lein, Paul
Wagener, Georg
Schäfer-Hansen, Heinrich-Christian
Hellmuth, Dr. Otto
Hofer, Franz
Eiden, Nikolaus
Jäger, Adolf
Oppermann, Prof. Theodor
Krenzlin, Hans-Hellmuth
Wagner, Josef
Hessen, Richard Prinz von
Schade, Otto
Scheibner, Erich
Nieder-Westermann, Paul
Klug, Hans
Denk, Adolf Ritter von
Kaufmann, Karl
Zynen, Ernst
Pröhl (Proehl), Günther
Stifft, Helmuth
Barisani, Kurt von
Bayer-Ehrenburg, Leo von
Kwalo, Harry
Köbele, August
Ruland, Theodor

NSKK-Gruppenführer
Walthausen, Georg von
Deventer, Max
Wisch, Martin
Ponndorf, Eberhard
Rees, Rudolf
Nord, Johannes
Riedmeier, Gustav Adolf (S)
Emminger, Franz
Bormann, Albert
Aulock, Hubertus von
Barth, Franz
Dörfler, Karl
Jost, Martin
Roos, Hans Gottlieb
Hadamowsky, Eugen
Cederstolpe, Helmut von
Klenke, Arnold
Hopp, Paul
Zimmermann, Emil
Nagel, Jakob
Hille, Erhard
Nagel, Will
Parson, Herbert
Meyer, Franz
Reckmann, Fritz
Keller, Hans
Jelen, Helmuth

Michael Miller and myself work on book with the bios of all NSKK-Obergruppenführer, Gruppenführer and Brigadeführer.

AnDie

Mark Costa
Member
Posts: 2349
Joined: 26 Jul 2002 17:41
Location: USA

Post by Mark Costa » 15 Jan 2005 03:08

I have a few more names on my list of NSKK-Obergruppenführer:

Reichsleiter Franz Ritter von Epp -- Shown in many photos wearing NSKK uniform.
Mezzantino Bruckmann -- also shown in uniform in many photos.
Andreis Hofer
Gauleiter Franz Hofer
Ludwig Trendel
Gauleiter Arthur Greiser

Mark Costa

Andreas Schulz
Member
Posts: 2918
Joined: 28 Jan 2003 02:35
Location: Berlin, Germany

Post by Andreas Schulz » 16 Jan 2005 12:46

Mark Costa wrote:I have a few more names on my list of NSKK Obergruppenfuhrers:

Reichsleiter Franz Ritter Von Epp -- Shown in many photos wearing NSKK uniform.
Mezzantino Bruckmann -- also shown in uniform in many photos.
Andreis Hofer
Gauleiter Franz Hofer
Ludwig Trendel
Gauleiter Arthur Greiser

Mark Costa


Hi Mark,

Epp:
18.12.1931 Verleihung des Ranges eines SA-Gruppenführers (NSKK) unter Stellung zur Verfügung der SA, 01.07.1932 Ehrenführer des NSKK, 01.01.1933 SA-Obergruppenführer

I know Bruckmann from the book "NSKK-NSFK" by Angolia. But this man is unknow in the NSKK-Führerbefehle.

Andreas Hofer: This man is unknown for me. He his not in the NSKK-Führerbefehle.
In the NSKK-Führerbefehle I find 2 Franz Hofer, the Gauleiter and NSKK-Obergruppenführer (he is in my list, look there) and a NSKK-Oberführer.

Ludwig Trendel was NSKK-Oberführer.

Arthur Greiser was NSFK-Gruppenführer.

AnDie

Phil Nix
In memoriam
Posts: 9498
Joined: 15 Oct 2002 10:52
Location: Birmingham England

Post by Phil Nix » 16 Jan 2005 13:47

Mark Costa wrote:I have a few more names on my list of NSKK Obergruppenfuhrers:

Reichsleiter Franz Ritter Von Epp -- Shown in many photos wearing NSKK uniform.
Mezzantino Bruckmann -- also shown in uniform in many photos.
Andreis Hofer
Gauleiter Franz Hofer
Ludwig Trendel
Gauleiter Arthur Greiser

Mark Costa

Wasn't Andreas Hofer Gottlob Bergers son-in-law
phil Nix

Andreas Schulz
Member
Posts: 2918
Joined: 28 Jan 2003 02:35
Location: Berlin, Germany

Post by Andreas Schulz » 16 Jan 2005 14:08

Phil Nix wrote:
Mark Costa wrote:I have a few more names on my list of NSKK Obergruppenfuhrers:

Reichsleiter Franz Ritter Von Epp -- Shown in many photos wearing NSKK uniform.
Mezzantino Bruckmann -- also shown in uniform in many photos.
Andreis Hofer
Gauleiter Franz Hofer
Ludwig Trendel
Gauleiter Arthur Greiser

Mark Costa

Wasn't Andreas Hofer Gottlob Bergers son-in-law
phil Nix


Hi Phil,

I think this was Andreas Schmidt (Volksgruppenführer in Romania).

AnDie

Mark Costa
Member
Posts: 2349
Joined: 26 Jul 2002 17:41
Location: USA

Post by Mark Costa » 16 Jan 2005 15:33

Thanks to everyone on the replies, much appreciated.

AnDie:

Sorry I missed Franz Hofer in your list. I take it from your message above, that you do not consider Epp or Bruckmann to be on your list??? I seen other photos of Bruckmann in other books --check on a photo of him with Hühnlein in the Third Volume of Hitler's Headgear --photo also shows Erwin Kraus and Gauleiters Florian and Grohé. Bruckmann was some type of Obergruppenführer -- maybe an Ehrenführer ??

Mark

Andreas Schulz
Member
Posts: 2918
Joined: 28 Jan 2003 02:35
Location: Berlin, Germany

Post by Andreas Schulz » 16 Jan 2005 18:28

I have never read the name Bruckmann in a document or paper, only in the book by Angolia.

AnDie

User avatar
Michael Miller
Forum Staff
Posts: 8051
Joined: 10 Mar 2002 22:05
Location: California

Post by Michael Miller » 24 Jan 2005 13:50

I do not have the book by Angolia, but I do have a photo received from Roger Bender with the name "Mezzantino Bruckmann" printed on the reverse, probably the same photo used in the book. The photo actually shows NSKK-Ogruf. Joseph Seydel.

Best wishes,
~ Mike Miller

Mark Costa
Member
Posts: 2349
Joined: 26 Jul 2002 17:41
Location: USA

Post by Mark Costa » 25 Jan 2005 15:02

Mike:


Many thanks for clearing this mystery up for us. Andreas and I were trying to figure out who this mysterious Obergruppenführer was - as there was no record of him anywhere even though he had a Blood Order and all !!!

Mark

Aisingioro
Member
Posts: 623
Joined: 16 Aug 2010 05:49

Re: NSKK-Gruppenführer, NSKK-Obergruppenführer

Post by Aisingioro » 13 Oct 2015 16:51

Does anyone have a list of persons holding rank of NSKK-Brigadeführer and NSKK-Oberführer?

Aisin

Alex Dekker
Member
Posts: 54
Joined: 23 Feb 2004 21:31
Location: Alkmaar, The Netherlands

Re: NSKK-Gruppenführer, NSKK-Obergruppenführer

Post by Alex Dekker » 05 Mar 2016 12:27

Aisingioro wrote:Does anyone have a list of persons holding rank of NSKK-Brigadeführer and NSKK-Oberführer?

Aisin
I suggest you try to learn Dutch first :wink: :


Alber, R. (*13-10-1906 - †7-6-1988), bij het NSKK sinds 1933 als NSKK-Standartenführer bij Motorstandarte 54, Hauptmann der Reserve bij de Wehrmacht, kreeg in september 1943 het ridderkruis voor zijn deelname aan gevechten bij een pantserdivisie aan het Oostfront. Werd daarmee de enige NSKK’er die een ridderkruis droeg en werd als zodanig geportretteerd op foto’s.

Albricht, A. (*18-9-1903 - †1-5-1945), sinds 1922 bij de marine, in 1938 en 1939 adjudant van Hitler. Na zijn (gedwongen) ontslag bij de marine (vanwege zijn huwelijk) door Hitler tot persoonlijke adjudant en NSKK-Oberführer benoemd in 1939. Op 9 november 1941 tot Brigadeführer benoemd. Vormde op eigen initiatief een Volkssturmdienst bestaande uit personeel van de Führerbunker, nog voor de definitieve terugkeer van Hitler naar Berlijn (februari 1945). Wilde de manschappen in de Kanselarijtuin laten trainen. Tijdens de uitbraak uit de Russische omsingeling van Berlijn op 1 mei 1945 omgekomen.

Böhrer, J. (*onbekend - †onbekend), per 20 april 1940 volgde zijn bevordering tot NSKK-Brigadeführer.

Brandenburg, F. (*onbekend - †onbekend), per 30 januari 1941 benoemd tot NSKK-Brigadeführer.

Bräuer, K. (*3-3-1890 - †onbekend), op 20 april 1937 tot NSKK-Brigadeführer benoemd.

Brinkmann, P. (*18-6-1886 - †onbekend), NSKK-Brigadeführer per 30 januari 1937.

Bülow-Schwante, V. von (*10-5-1891 - †onbekend), vanaf 30 januari 1937 NSKK-Brigadeführer.

Bürck, H. (*?-?-1900 - †onbekend), per 20 april 1941 benoemd tot NSKK-Brigadeführer. Werd op 1 mei 1944 uit het NSKK gezet.

Dost, E. (*31-3-1897 - †13-5-1945), 20 april 1944 benoeming tot NSKK-Brigadeführer. Pleegde zelfmoord in Amerikaanse gevangenschap.

Ermrich, A. (*onbekend - †onbekend), per 9 november 1939 NSKK-Brigadeführer.

Ernst, F. (*onbekend - †onbekend), werd per 30 januari 1942 tot NSKK-Brigadeführer bevorderd.

Fischböck, H. (*24-1-1894 - †3-6-1967), geboren in Wenen, vocht tijdens de Eerste Wereldoorlog in het Oostenrijkse leger. In 1937 tot de (Duitse) NSDAP toegetreden, op 20 april 1937 tot NSKK-Brigadeführer benoemd, nam op 1 juni 1940 ontslag bij het NSKK. Kwam vervolgens in Nederland terecht en werd commissaris-generaal van financiën. Uit hoofde van deze functie onteigende en liquideerde hij joodse bedrijven. Werd in 1942 tot SS-Brigadeführer benoemd. Vluchtte na de oorlog naar Argentinië.

Freisler, R. (*30-10-1893 - †3-2-1945), vocht tijdens de Eerste Wereldoorlog aan het Oostfront en raakte in Russische krijgsgevangenschap. Werd in Rusland communist, maar ging in 1925 over naar de NSDAP. Werd in augustus 1942 door Hitler benoemd tot president van het ‘Volksgerechtshof’, werd per 9 november 1942 NSKK-Brigadeführer. Stond bekend om het voeren van showprocessen. Sprak ongeveer 2600 doodvonnissen uit, uiteindelijk kwam Freisler zelf om tijdens een bombardement op Berlijn.

Friedrich, K. (*25-1-1897 - †onbekend), NSKK-Brigadeführer in 1934, per 27 september 1937 uit het NSKK gestoten. Sinds 1945 is zijn verblijf onbekend.

Führer, H. (*onbekend - †onbekend), promoveerde per 9 november 1942 tot NSKK-Brigadeführer.

Grüner, R. (*onbekend - †onbekend), werd per 9 november 1941 NSKK-Brigadeführer.

Hammerschmidt, P. (*onbekend - †onbekend), per 30 januari 1944 NSKK-Brigadeführer.

Hassel, U. von (*12-11-1881 - †8-9-1944), per 20 september 1937 tot NSKK-Brigadeführer benoemd. Nam deel aan het complot om Hitler te vermoorden op 20 juli 1944.

Heinsius, P. (*28-4-1878 - †onbekend), op 20 april 1939 volgde zijn benoeming tot NSKK-Brigadeführer.

Hoffmann, A. (*9-1-1902 - †onbekend), werd per 20 april 1940 tot NSKK-Brigadeführer benoemd.

Ihne, V. von (*1-12-1896 - †onbekend), benoemd tot NSKK-Brigadeführer op 30 januari 1940.

Junghans, F. (*6-1-1901 - †11-9-1962), werd per 9 november 1942 NSKK-Brigadeführer. Was vanaf 1925 lid van de ADAC en ging later over naar de DDAC. Na de oorlog keerde hij terug bij de ADAC.

Kiessling, K. (*onbekend - †onbekend), per 30 januari 1940 benoeming tot NSKK-Brigadeführer.

Kochendörfer, F. (*onbekend - †onbekend), al voor oktober 1931 NSKK-lid, vanaf 9 november 1937 NSKK-Brigadeführer.

Köningsdorf, E. (*onbekend - †onbekend), per 20 april 1940 NSKK-Brigadeführer.

Krümmel, W. (*21-6-1877 - †onbekend) al voor oktober 1931 lid van het NSKK, NSKK-Brigadeführer per 20 (?) april 1935.

Lange, R. (*onbekend- †onbekend), benoeming tot NSKK-Brigadeführer volgde op 9 november 1943.

Lidl, K. (*onbekend - †onbekend), werd per 9 november 1942 NSKK-Brigadeführer.

Luschert, W. (*onbekend - †onbekend), op 9 november 1940 benoemd tot NSKK-Brigadeführer.

Mansky, F. (*onbekend - †onbekend), per 20 april 1939 benoemd tot NSKK-Brigadeführer.

Marx, G. (*onbekend - †onbekend), per 30 januari 1941 NSKK-Brigadeführer.

Musculus, F. (*8-10-1899 - †onbekend), benoeming tot NSKK-Brigadeführer volgde op 20 april 1943.

North, W. (*10-7-1886 - †onbekend), sinds 20 april 1941 NSKK-Brigadeführer.

Oberhuber, K. (*onbekend - †onbekend), werd per 20 april 1941 tot NSKK-Brigadeführer bevorderd.

Putz, F. (*onbekend - †onbekend), werd per 30 januari 1942 NSKK-Brigadeführer.

Rühling, Dr. W. (*13-5-1881 - †onbekend), werd op 9 november 1941 NSKK-Brigadeführer.

Schach, G. (*8-3-1906 - †onbekend), bij de NSDAP in 1928, Gauleiter van Berlijn van 1933 tot 1945, als opvolger van Goebbels. Op 30 januari 1943 werd hij tot NSKK-Brigadeführer benoemd.

Schädler, J. (*onbekend - †onbekend), per 20 april 1939 NSKK-Brigadeführer.

Schilling, E. (*onbekend - †onbekend), werd per 30 januari 1942 tot NSKK-Brigadeführer gepromoveerd.

Schlichting, H. (*onbekend - †onbekend), per 20 april 1940 volgde zijn bevordering tot NSKK-Brigadeführer.

Schmiddl, H. (*12-5-1907 - †onbekend), werd op 9 november 1941 NSKK-Brigadeführer.

Schmidt, K. G. (*29-3-1904 - †onbekend), per 20 april 1940 volgde zijn benoeming tot NSKK-Brigadeführer.

Schmidt, T. (*12-3-1903 - †onbekend), 20 april 1944 benoeming tot NSKK-Brigadeführer.

Schneemann, W. (*9-11-1883 - †onbekend), sinds 1 juli 1933 NSKK-Brigadeführer.

Schoor, V. (*onbekend - †onbekend), per 20 april 1941 volgde zijn bevordering tot NSKK-Brigadeführer.

Secker, K. (*onbekend - †onbekend), per 20 april 1941 benoemd tot NSKK-Brigadeführer.

Solbach, H. (*onbekend - †onbekend), op 20 april 1944 volgde zijn benoeming tot NSKK-Brigadeführer.

Staudenmaier, A. (*onbekend - †onbekend), 20 april 1939 benoeming tot NSKK-Brigadeführer.

Steitz, C. (*onbekend - †onbekend), werd per 30 januari 1942 benoemd tot NSKK-Brigadeführer.

Storm, E. (*12-1-1894 - †23-5-1980), werd in 1932 lid van zowel de NSDAP als de SA. Werd op 30 januari 1940 NSKK-Brigadeführer. Werkte van 1938 tot 1942 als rector. Werd in maart 1944 uit het NSKK gezet.

Streckfuss, F.E. (*7-7-1894 - †onbekend), werd op 30 januari 1944 tot NSKK-Brigadeführer benoemd.

Stuckrad, K. von (*9-4-1893 - †onbekend), per 9 november 1939 tot NSKK-Brigadeführer bevorderd.

Thiele, H. (*onbekend - †onbekend), werd per 30 januari 1942 NSKK-Brigadeführer.

Uhde, W. (*onbekend - †onbekend), per 9 november 1935 tot NSKK-Brigadeführer benoemd.

Vierke, W. (*onbekend - †onbekend), werd per 20 april 1940 NSKK-Brigadeführer.

Wagenitz, M. (*onbekend - †onbekend), werd per 30 januari 1942 bevorderd tot NSKK-Brigadeführer.

Wiedemann, F. (*16-8-1891 - †11-1-1977), op 30 januari 1936 NSKK-Staffelführer, per 9 november 1936 NSKK-Oberführer en op 9 november 1937 tot NSKK-Brigadeführer benoemd. Bekleedde als diplomaat functies in San Franscisco en China. Zat tussen 1945 en 1948 in Geallieerde gevangenschap.

Wiethaus, E. (*12-8-1885 - †onbekend), per 20 april 1940 volgde zijn bevordering tot NSKK-Brigadeführer, op 16 mei 1942 werd hij uit het NSKK verwijderd.

Zillig, H. (*onbekend - †onbekend), werd per 30 januari 1942 NSKK-Brigadeführer.

Zöckler, O. (*onbekend - †onbekend), vanaf 6 september 1937 NSKK-Brigadeführer.


NSKK-Oberführer

Albrecht, A. (*18-9-1903 - †1-5-1945), NSKK-Oberführer en toegevoegd aan de staf van Hitler. Omgekomen tijdens de gevechten in Berlijn.

Emminger, F. (*25-9-1898 - †onbekend), NSKK-Oberführer in Faihingen. Zonder succes voorgedragen voor de Rijksdag in 1938.

Schröder, W. (*26-11-1902 - †31-10-1973), NSKK-Oberführer, SS-Brigadeführer en drager van het gouden partij-insigne. Sinds 1925 lid van de NSDAP. Bekleedde diverse functies binnen de partij en politie.

Tesche, G. (*28-12-1901 - †30-12-1989), Freikorpslid, sinds 1929 lid van de NSDAP en per 20 april 1937 NSKK-Oberführer.

Trendel, L. (*onbekend - †onbekend), leider van het “Rechtsamt” binnen het NSKK.

Trippler, W. (*30-8-1897 - †24-2-1969), sinds 1931 NSDAP-lid, 1934 toetreding tot de Rijksdag. Sinds 1937 ere-NSKK-Oberführer.

This is what I got. Did not work on the list since 2012 or so.

Aisingioro
Member
Posts: 623
Joined: 16 Aug 2010 05:49

Re: NSKK-Gruppenführer, NSKK-Obergruppenführer

Post by Aisingioro » 05 Mar 2016 14:45

Tks,Alex Dekker

----------------------------
Bräuer, K
Brinkmann, P
Heinsius, P
Hoffmann, A
North, W
Rühling, W
Schmidt, T
Wiethaus, E

PS:What are their full name?

Aisin

Alex Dekker
Member
Posts: 54
Joined: 23 Feb 2004 21:31
Location: Alkmaar, The Netherlands

Re: NSKK-Gruppenführer, NSKK-Obergruppenführer

Post by Alex Dekker » 05 Mar 2016 17:13

Unfortunately, I do not know their full names.

freddiefro
Member
Posts: 1372
Joined: 29 Jan 2008 21:08
Location: Michigan, USA

Re: NSKK-Gruppenführer, NSKK-Obergruppenführer

Post by freddiefro » 06 Mar 2016 15:05

Aisingioro wrote: Bräuer, K
Brinkmann, P
Heinsius, P
Hoffmann, A
North, W
Rühling, W
Schmidt, T
Wiethaus, E

PS:What are their full name?
Aisin
I can help with a few:

Heinsius, Paul
Born: 28.04.1878 in Hannover
NSKK-Brif.: 04.09.1939

Hoffmann, Alfred
Born: 09.01.1902
NSKK-Brif.: 20.04.1940

North, Walter
Born: 10.07.1886 in Stettin
NSKK-Brif.: 20.04.1941

Wiethaus, Erich
Born: 12.08.1885 in Glogau
NSKK-Brif.: 20.04.1941

Fred

Return to “NSDAP, other party organizations & Government”